با پیشرفت فناوری ها ، حساسیت افراد برای خرید لوازم بخصوص مانیتور خودرو بیشتر شده است. عموما اشخاص کالایی را می خرند که دارای کیفیت بالا باشد تا به راحتی خراب نشود چرا که تعمیر یا معاوضه این وسایل هزینه بر است.
برای خرید مانیتور باید به نکات بسیاری توجه داشته باشیم. از جمله مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت کنیم این است که ببینیم کیفیت روزلیشن صفحه نمایش چگونه است؟
ما در این مقاله قصد داریم که تمام نکاتی که در مورد روزلیشن صفحه نمایش است را برای شما بیان کنیم پس لطفا در ادامه این متن ما را همراهی کنید.

روزلیشن صفحه نمایش چیست؟


در واقع می شود گفت روزلیشن از تعداد پیکسل های صفحه نمایش تشکیل می شود. به نوعی می شود گفت ،تعداد پیکسل هایی که صفحه نمایش مورد نظر را تشکیل می دهد کیفیت تصویر را به وجود می آورد .
هر چه تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش بیشتر باشد وضوح و کیفیت صفحه نمایش بیشتر خواهد شد.
شاید برای شما این سوال پیش امده باشد که روزلیشن صفحه نمایش ال سی دی بهتر است یا ال ای دی ؟ در جواب این سوال باید بگویم که مهم ترین تمایز این دو وسیله در نحوه و میزان مصرف انرژِی می باشد.
در صفحه نمایشگر هر چقدر محتوای در حال پخش تیره تر باشد مصرف انرژی آن کمتر خواهد بود. و از جمله تفاوت های این دو نمایشگر در روشنایی یا همان کنتر است .تفاوتی که در ال ای دی ها و ال سی دی ها وجود دارد همین روشنایی صفحه نمایش می باشد . نمایشگر های ال ای دی در تاریکترین فضا هیچ گونه روشنایی از خودش تولید نمی کند در حالی که در نمایشگر های ال سی دی اینگونه نیست.

و همچنین بخوانید:


همان گونه که اشاره کردیم کیفیت روزلیشن صفحه نمایش به تعداد پیکسل ها در نمایشگر بستگی دارد. ما می توانیم اینگونه بیان کنیم که هر صفحه نمایش مثل تلوزیون های پلاسما دارای تعداد ثابتی از پیکسل ها می باشند که می توانند این توانایی را به وجود بیاورند که صفحه نمایش بتواند تصویری با کیفیت خوب پخش کند.
صفحه نمایش می تواند سایه ها و رنگ ها را به خوبی به نمایش گذارد. قابل ذکر است که همه تصویر ها در صفحه نمایش از تجمع زیاد نقطه های رنگی تشکیل می شود که در کنار هم دیگر قرار گرفته اند. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که کیفیت روزلیشن صفحه نمایش را برای شما توضیح دهیم امیدوارم این متن برای شما سودمند واقع شود.

اشتراک گذاری