چگونه خریدی مطمئن داشته باشم ؟

امروزه نقش اینترنت ،در زندگی انسان ها بر کسی پوشیده نیست و روز بر روز بر اهمیت آن افزوده می شود. اختراع و گسترش اینترنت باعث ایجاد تغییرات گسترده ای در زمینه های مختلف گردید. یکی از مهم ترین زمینه هایی که تحت تاثیر اینترنت قرار گرفتند، کسب و کار ها هستند. خرید اینترنتی مزایای بسیار زیادی را برای افراد به همراه دارد و باعث می شود تا در وقت و هزینه ها به طور قابل توجهی صرفه جویی شود. اما یک موضوع بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن خرید اینترنتی مطمئن است.

متاسفانه به دلیل استقبال گسترده مردم از خرید اینترنتی، برخی از افراد سودجو و منفعت طلب شروع به کلاهبرداری از مردم کرده و اعتبار فروش های اینترنتی را پایین آورده اند. بسیاری از مردم به دنبال پاسخ به این سوال هستند که به فروشگاه های اینترنتی چگونه اعتماد کنم؟ ما در این مقاله موضوع خرید اینترنتی مطمئن را برای شما شرح داده و پارامتر هایی که بایستی یک فروشگاه برای اعتماد سازی داشته باشد را به طور کامل توضیح داده ایم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نظرات مشتری

یکی از راه های اعتماد به فروشگاه های اینترنتی بخش نظرات مشتری و خریداران است. هر چقدر که یک سایت کاربران فعالی داشته باشد و مشتریان آن، در مورد محصولاتی که خریداری می کنند، نظرات خود را بنویسند، بر اعتبار سایت افزوده می شود. امروزه سایت های بسیار بزرگ و معروف فروش اینترنتی همگی دارای مشتریان بسیار زیادی هستند که نظرات مثبت و منفی خود را در مورد محصولی که از سایت تهیه کرده اند، به اشتراک می گذارند.

سابقه کار فروشگاه

در هنگام خرید اینترنتی بهتر است تا سابقه کار فروشگاه را بررسی کنید. فروشگاه هایی که دارای سابقه کار طولانی مدت هستند، از اعتبار خوبی برخوردارند. اکثرا کلاهبرداران اینترنتی از طریق ایجاد سایت های جدید، خریداران را به دام می اندازند و به ندرت می توان یک فروشگاه قدیمی اینترنتی را یافت که بخواهد از مشتریان خود کلاهبرداری کند. پس بهتر است در هنگام خرید اینترنتی، سابقه کار آن را بررسی کنید.

مجوز های فروشگاه

فروشگاه های اینترنتی که دارای مجوز های دولتی مانند مجوز درگاه، نماد اعتبار الکترونیکی و… هستند، نسبت به سایت هایی که این نماد ها و مجوز ها را ندارند، از اعتبار بسیار بیشتری برخوردار هستند. به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید اینترنتی مطمئن، اصلا به سمت سایت هایی که مجوز ندارند، نروید؛ چرا که اگر فروشگاهی بخواهد فعالیت خود را در بستر اینترنت آغاز کند و قصد کلاهبرداری از مردم را نداشته باشد، قطعا مجوز های لازم را دریافت می کند.

پشتیبانی و احترام به مشتری

فروشگاه های اینترنتی که از پشتیبانی خوبی برخوردار هستند، اعتماد سازی نسبتا خوبی را در بین مردم ایجاد می کنند. از این رو برای خرید اینترنتی خود بهتر است از قسمت پشتیبانی سایت ها با آن ها تماس گرفته و نحوه برخورد و صحبت آن ها با مشتری را ارزیابی کنید.

آدرس و شماره تلفن

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی دارای فروشگاه های حقیقی نیز هستند و شما می توانید به صورت حضوری به آن فروشگاه ها مراجعه کنید. اگر یک فروشگاه اینترنتی دارای شماره تماس و آدرس معتبر باشد، با خیال راحت می تواند نسبت به خرید کالا از آن سایت اقدام کرد. پس قبل از انجام خرید خود حتما در قسمت اطلاعات، شماره تماس ها و آدرس را کنترل کنید.

البته برخی از فروشگاه ها شعبه حضوری نداشته و تنها از طریق فروشگاه اینترنتی محصولات خود را به فروش می رسانند. طبیعتا این افراد نمی توانند آدرسی را برای فروشگاه خود درج کنند. اما به طور کلی همه فروشگاه ها برای اعتماد سازی بین مشتری هایشان، حتما بایستی از شماره تماس های معتبر و قابل دسترس استفاده کنند

سخن پایانی

به دلیل افزایش کلاهبرداری های اینترنتی، مسئله خرید اینترنتی مطمئن به یک چالش و دغدغه در بین مردم تبدیل شده است. برای رفع این موضوع، موارد مختلفی را در رابطه با اعتماد سازی به فروشگاه های اینترنتی بیان کردیم. اگر یک فروشگاه  تمام پارامتر های گفته شده را داشته باشد، با خیال راحت می توانید نسبت به خرید خود اقدام کنید. برای آن که پول شما هدر نرود حتما در هنگام بررسی فروشگاه ها دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید.

اشتراک گذاری